У Харкові відзначили День Збройних сил України

У клубі Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І.Кожедуба відбулися урочистості, присвячені 28 річниці Збройних сил України.

Під час урочистих зборів були зачитані накази про присвоєння військових звань та відбулася церемонія нагородження військовослужбовців Харківського гарнізону грамотами та подяками обласної ради.

З нагоди свята, Президент Володимир Зеленський нагородив орденом «За мужність» III ступеня курсанта 4-го курсу Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба Олексія Биченко.

2 липня курсант Биченко відвів від населених пунктів літак, у якого зупинився двигун. Сам курсант катапультувався з критично малої висоти.

З професійним святом привітав військовослужбовців голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Щиро вітаю вас із Днем Збройних Сил України!

«Любов до Батьківщини, готовність до самопожертви, вірність військовій присязі, доблесть українських солдатів і офіцерів – запорука щасливого майбутнього на рідній землі. Громада Харківщини вдячна військовослужбовцям Збройних Сил за ратну службу, ветеранам – за безцінний досвід для молодого покоління.

Сьогодні схиляємо голови перед пам’яттю воїнів, які віддали своє життя захищаючи країну. Подвиги воїнів ніколи не будуть забуті наступними поколіннями.

Дорогі військовослужбовці Харківщини! Нехай подолання труднощів військового буття стане гордістю для вас та ваших родин, а відновлення безхмарного життя населення – найціннішим результатом!»

Довідково. До 2014 року в Україні налічувалося 165 тисяч військових та цивільних службовців, 2,5 тисяч танків, бойових броньованих машин, 190 бойових і транспортних літаків, 80 вертольотів, 22 бойових кораблі.

 Станом на 2019 рік у Збройних силах служать уже близько 250 тисяч осіб, зокрема, служать і працюють 56 тисяч жінок. А за період з 2014 до 2017 роки 6 тисяч жінок воювали на території проведення АТО, з них 107 отримали державні нагороди.

 17 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, яким у Збройних Силах України вводяться нові військові звання серед сержантського та старшинського складу. Тож в армії відтепер не буде прапорщиків та мічманів, їх замінять нові звання – майстер-сержанти і майстер-старшини.

Нагадаємо.