У Харкові пройшов I Міжнародний СоціоФорум

I Міжнародний СоціоФорум «Тенденції розвитку сім’ї в умовах сучасного суспільства» відбувся в Єврейському культурному центрі «Бейт Дан».

У ньому взяли участь представники Фонду ООН в області народонаселення в Україні (UNFPA), Дитячого фонду ООН (UNICEF), Німецької федеральної компанії міжнародного співробітництва (GIZ), Національної академії наук України, почесні консули іноземних держав в Харкові та інші.

На форуму обговорювалися тенденції розвитку сім’ї в сучасних умовах, ефективні практики формування усвідомленого батьківства, подолання домашнього насильства через розбудову горизонтальних зв’язків в суспільстві.

Форум покликаний не тільки обговорити різні питання в сфері сім’ї, а й виробити наукові критерії для розробки методів захисту сучасної сім’ї.

«В основі традиційної української родини лежить міцний шлюб і накопичені колективним досвідом методи виховання дітей. Сьогодні звичний інститут сім’ї піддається впливу нових відносин. Все частіше ми чуємо про так званих громадянських шлюбах, в основі яких лежить звичайне спільне проживання без взаємних зобов’язань », – підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

Учасники форуму обговорили і прийняли звернення до центральної влади з проханням внести зміни до законодавства України з метою подальшого розвитку інституту сім’ї.

Зокрема, запропонували створити інститут урядового уповноваженого з питань сім’ї, затвердити почесний знак «За сумлінне батьківство», ліквідувати статус одиноких матерів і батьків як інститут, який створює умови для розлучень і дитячого сирітства, заснувати День батька на державному рівні нарівні з існуючим Днем матері, удосконалити систему освітньої підготовки молоді до подружнього життя та відповідального батьківства, обговорити питання зміцнення української сім’ї на вищому рівні.

 

Додатково. Проект проведення I Міжнародного СоціоФорума «Тенденції розвитку сім’ї в умовах сучасного суспільства» став одним з переможців Міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів.

leave a reply