Депутати обласної ради звернуться до Верховної Ради та Кабміну щодо внесення змін у Бюджетний кодекс

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, його перший заступник Віктор Коваленко та заступник Володимир Скоробагач взяли участь у роботі постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування. Мова йшла про внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині використання надходжень до місцевих бюджетів від рентної плати за користування надрами.

Усі кошти, що надходять до місцевих бюджетів від рентної плати йдуть не  на розвиток громади, а в першу чергу витрачаються на виплату заробітної плати, погашення податків тощо. А справжні проблеми соціально-економічного характеру залишаються осторонь. Адже громади потребують розвитку, як-то: ремонт медичних закладів, освітніх установ, будівництво нових автомобільних доріг тощо.

Голова обласної ради Сергій Чернов вважає, що ситуація, яка склалася, не відповідає принципу справедливого розподілу бюджетних коштів. За його словами, передбачається, що у цьому році Харківська область повинна отримати близько 700 млн грн надходжень з ренти. Й цей ресурс планувалося направити на пріоритетні напрями, як ремонт доріг і відновлення соціальних об’єктів, таким чином, можливо було б вже за 3-4 роки абсолютно змінити інфраструктуру Харківської області.

«Зараз кошти, що надійшли з податку на ренту відправляються до загального фонду, й, у законодавстві сказано, що вони в черговому порядку повинні направлятися на фінансування захищених статей видатків бюджету, потім, якщо кошти залишаються, вони можуть бути направлені на розвиток територій та інфраструктурних проектів», – сказав Сергій Чернов.

Тож враховуючи наявні потреби місцевих бюджетів у соціально-економічному розвитку депутати пропонують звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією внести зміни до Бюджетного кодексу України, а саме: вилучити пункти 41 і 42  статті 64, пункт 41 статті 66 та пункт 31  статті 69, спрямувавши надходження 5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до спеціального фонду місцевих бюджетів, що дасть можливість більш ефективного використання цих коштів, у тому числі на забезпечення розвитку дорожнього господарства та інфраструктури громад.

Члени комісії підтримали винесення питання до розгляду на пленарному засіданні сесії Харківської обласної ради.

Довідка. Фінансова децентралізація дала зростання місцевим бюджетам, в тому числі, і зарахування 5% рентної плати від видобутку природного газу, нафти та газового конденсату до місцевих бюджетів. 1 листопада 2016 року Верховною Радою України було прийнято за основу Проект Закону №3038 про внесення змін до Бюджетного кодексу України. Цей проект присвячено розподілу між бюджетами рентної плати, яку сплачують підприємства за користування надрами, видобуваючи природний газ, нафту та газовий конденсат. Цим Законом пропонується зараховувати до державного бюджету не 100%, а 95% рентної плати. Останні 5% – розподіляти між місцевими бюджетами різного рівня.

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua/ua/

leave a reply