Сімдесят дев’ять років тому розпочалася одна з найжахливіших сторінок в історії країни.
На Меморіалі Слави з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни відбулося покладання квітів. Депутати обласної ради, представники громадськості краю вшанували пам’ять мільйонів людей, життя яких забрала найкривавіша в історії людства війна.
Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, звертаючись до мешканців краю, просить пам’ятати про лихоліття Другої світової. Невинні жертви тієї війни не мають бути забуті в ім’я майбутнього. Завдання сучасників – подбати про те, аби ніколи подібна жорстока сторінка історії не отримала шансу на повторення.
«Прийшовши в Україну 22 червня 1941 року, Друга світова забрала життя до 10 мільйонів українців. На Харківщині було повністю зруйновано шістдесят тисяч сільських будинків, півтори тисячі шкіл і шістсот лікарень. За період окупації Харківської області німецько-фашистські загарбники знищили 280 тисяч мирних жителів, понад 160 чоловік були відправленні на примусові роботи. Населення регіону за час окупації зменшилося більше ніж у сім разів.
Низький уклін захисникам рідної землі. Світла пам’ять усім, хто самовіддано захищав нашу Батьківщину. Шана тим, хто героїчно відстоює Україну сьогодні», – говорить Сергій Чернов.
Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року.
В ході війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.
За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.
На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
Бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.
«Доземний уклін ветеранам, усім, хто вижив, хто відбудовував країну у важкі повоєнні роки. Подвиг нашого народу у ті важкі часи назавжди є прикладом незламної волі та щирої любові до Батьківщини.
Знов чорні хмари смутку над рідною землею й матері багатостраждальної України чекають своїх дітей з війни. Шана захисникам, світла й вічна пам’ять загиблим воїнам. Миру та безхмарного неба Україні!», – сказав Сергій Чернов.
Нагадаємо.