Останні новини

У Харкові вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів

У сквері Воїнів-інтернаціоналістів 15 лютого відбулась урочиста церемонія вшанування пам’яті полеглих в Афганістані.

До підніжжя пам’ятника поклали квіти рідні та близькі воїнів-афганців, депутати обласної ради, громадськість, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Звертаючись до присутніх, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов висловив глибоку шану всім, хто брав участь у локальних войнах та миротворчих місіях за межами нашої держави.

«Ми пам’ятаємо про загиблих, схиляємо голови перед їхньою мужністю. Часу непідвладно викреслити з пам’яті народу ті героїчні подвиги, здійснені тисячами українських воїнів, яким довелося нести нелегку військову службу в горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії та в інших «гарячих точках» світу». Пам’ять про загиблих, допомога ветеранам та їхнім сім’ям – головне завдання для місцевого самоврядування Харківщини», – наголосив голова обласної ради.

Довідково. Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов’язався вивести свій контингент в дев’ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.

За повідомленнями, в перші три місяці Афганістан покинули 50 183 військовослужбовців. Ще 50 100 осіб повернулися в СРСР у період з 15 серпня 1988 по 15 лютого 1989 року.

Нагадаємо.