Останні новини

У Харкові пройшли заходи до 80-х роковини трагедії у Дробицькому Яру

Траурний мітинг, присвячений 80-м роковинам трагедії у Дробицькому Яру, пройшов на території Меморіального комплексу «Дробицький Яр».

У заході взяли участь представники ветеранських організацій, національно-культурних об’єднань, дипломатичних місій, студенти, школярі, містяни.

Дробицький Яр увійшов в історію як місце розстрілів у 1941-1942 роках нацистськими військами мирних жителів Харкова та Харківської області, більшість з яких – єврейське населення. Загалом у Дробицькому Яру було вбито близько 20 тис. осіб.

80 років тому окупаційні війська провели тут перші розстріли. Тисячі людей були позбавлені життя лише через те, що були євреями.

Довідково.14 грудня 1941-го – військовий комендант Харкова видав наказ: усім євреям Харкова переселитися до бараків у районі ХТЗ. Звідти їх групами по кілька сотень людей виводили в Дробицький Яр і розстрілювали. За два місяці тут розстріляли до 20 тисяч людей. На згадку про ті події щорічно 14 грудня на території меморіального комплексу «Дробицький Яр» проводять траурні церемонії та покладають квіти.

Нагадаємо.