Європейські лектори навчають студентів новітнім технологіям лікування

В Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна проходить третя Франко-українська школа з високих енергій та медичної фізики.

Серед лекторів – вчені Європейського центру ядерних досліджень, університетів Париж-Південь XI та Париж-Сакле, Національного Центру наукових досліджень Франції, а також вчені навчально-наукового інституту «Фізико-технічний факультет», Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».

«Серед лекторів цього року будуть вчені, які працюють у галузі адронотерапії. На сьогодні це один з найперспективніших напрямів лікування онкозахворювань. Це такий вид терапії, який використовує потік іонізуючих частинок (протонів, легких іонів), попередньо розігнаних у прискорювачі, після чого потік адронів націлюється на пухлину. На відміну від класичної променевої терапії, адронотерапія є протонним «скальпелем» та дозволяє діяти на пухлину, а не на пацієнта», – говорить професор кафедри ядерної та медичної фізики фізико-технічного факультету Валерія Трусова.

Школа спрямована на студентів та аспірантів та має за мету сприяння залучення молоді до науки.

Лекційні сесії школі проходять паралельно із конкурсом студентських наукових робіт, в якому беруть участь студенти та аспіранти з різних вищів України.

Нагадаємо.