У Золочеві пройшов Ярмарок здоров’я

Понад 300 мешканців Золочева пройшли обстеження в рамках проекту «Ярмарок здоров’я».

Захід відбувся в рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який спрямований на розбудову якісної первинної медичної допомоги у громадах Харківщини.

Мешканці Золочівського району на цьому заході мали можливість поспілкуватися із сімейними лікарями, отримати консультації лікарів – вузьких спеціалістів, здати аналіз на визначення рівня цукру в крові, зробити кардіограму, виміряти тиск й дізнатися більше про медичну реформу від експертів.

Найбільшою популярністю користувалася ЕКГ, також чимало бажаючих було перевірити зір.

За словами Марини Тесленко, керівниці Золочівської центральної районної лікарні, громада більше чотирьох років немає спеціаліста-офтальмолога. Тому для золочівців було вкрай важливо запросити саме спеціалістів офтальмологічного та кардіологічного напрямків.

Медичний проект активно підтримує голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Я вважаю цей проект одним із найефективніших, бо він дає можливості отримати нові знання не тільки медичним працівникам, але й населенню області, встановити успішні, довірливі комунікації між пацієнтами й лікарями.

За цей рік обласна рада й Асоціація органів місцевого самоврядування провели велику кількість семінарів і круглих столів для понад ста лікарів сільської місцевості. Відібрали тих, хто бажає надавати медичні послуги як підприємець».

У рамках проекту, який триватиме до лютого 2021 року, на Харківщині пройде ще дванадцять подібних Ярмарок. Перший з них відбувся в Пісочині 18 серпня 2019 року.

Довідково. Ярмарок здоров’я – частина проекту «Ефективна первинна медицина в громаді». Проект реалізується Харківською обласною радою у партнерстві з громадськими організаціями.

Нагадаємо.