У Харкові говоритимуть про повторне використання індустріальних територій та об’єктів

У Харкові пройде міжнародний міждисциплінарний форум, який об’єднає архітекторів та дослідників міст, представників культурних та креативних індустрій різних країн.

Головна тема ADAPTIVE REUSE FORUM — адаптивне повторне використання індустріальних територій та інфраструктурних об’єктів як ресурс для розвитку культури, сталих міст та нової економіки в Україні на основі міжнародного досвіду.

Координаторка цього проекту та освітніх програм у ХША Євгенія Дулько розповідає, чому тема повторного використання є важливою для розвитку міст:

«Термін «adaptive reuse» нечасто використовується в українській практиці, але як підхід, насправді, існує доволі довго. Адаптивне повторне використання чи перевикористання територій та будівель – сучасний принцип сталого міського розвитку. Чому це актуально? Українське суспільство стрімко входить у цифрову епоху, де виробництво та індустрія вже не потребують таких площ у містах, які вони займали ще 50-70 років тому. Велика кількість фабрик та заводів, а також інфраструктурних об’єктів, занепадає, оскільки їх первинні функції вже не актуальні сучасній економічній ситуації. Яка роль міста у процесі ревіталізації? Як культура та мистецтво сприяють повторному використанню будівель? На ці та інші питання намагається відповісти наш форум».

Форум відбудеться 11-12 жовтня 2019 року в Харківській школі архітектури.

Загалом протягом двох днів на форумі виступатимуть понад 40 спікерів, 22 з яких представляють Україну, 11 — Польщу та 7 — Молдову.

Нагадаємо.