ООН проголосила 2021-й Міжнародним роком овочів та фруктів

Продовольча і сільськогосподарська організації Об’єднаних Націй закликають нарощувати стале виробництво продуктів, що становлять основу здорового способу життя, і скорочувати їх втрати і псування.

Проголошений 74-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН рік — це можливість підвищити обізнаність щодо важливості овочів і фруктів для кожного з нас, продовольчої безпеки та здоров’я, пише agronews.ua.

«Пандемія COVID-19 змусила людство шукати нові шляхи боротьби з голодом і неповноцінним харчуванням».

Ініціатори закликають країни розглядати Міжнародний рік овочів та фруктів як можливість вдосконалити інфраструктуру і методи ведення сільського господарства та в такий спосіб підтримати дрібних сільгоспвиробників. Адже для фермерів такий товар може стати надійним джерелом доходів.

Овочі та фрукти — цінне джерело клітковини, вітамінів і мінералів, корисних фітохімічних речовин. ФАО і Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують кожному дорослому щодня з’їдати їх не менш як 400 грамів — це сприятиме профілактиці хронічних недуг, зокрема раку, діабету, хвороб серця, ожиріння, і дасть змогу не допустити дефіциту мікроелементів.

Довідково. В плодоовочевому секторі втрати і псування продукції залишаються проблемою, і критичної важливості набувають підходи, засновані на застосуванні інноваційних технологій, які здатні забезпечити підтримку безпеки і якості, продовження термінів зберігання свіжих овочів та фруктів і збереження їхньої харчової цінності.

Нагадаємо.