Повернення до аудиторій підтримує 50% студентів та викладачів

Лише 50% викладачів та студентів вважає, що після закінчення карантину освітній процес має повернутися до класичної очної системи навчання.

Про це свідчать результати онлайн-опитування, проведеного Державною службою якості освіти у квітні 2021 року. В опитуванні взяли участь студенти, викладачі та представники адміністрацій закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Згідно з результатами опитування, думка респондентів про те, яка з форм організації освітнього процесу стане більш ефективною у постпандемічному світі, зазнала значних змін.

Так, під час осіннього опитування, проведеного Службою у 2020 році, дві третини опитаних зазначали, що після завершення обмежувальних заходів та припинення дії карантину форма навчання має неодмінно повернутись до класичної – очної. Можливість переходу до змішаного освітнього процесу підтримувало близько 28 % респондентів, і лише 4 % розглядали дистанційну форму як перспективу.

У ході весняного опитування виявлено, що кожен другий з учасників опитування вважає, що після закінчення карантину форма освітнього процесу повинна повернутися до попередньої, тобто цей показник знизився на 20 %.

Понад 40 % респондентів висловили думку про те, що форма навчання повинна бути змішаною (очно-дистанційною), а трохи більше 8 % опитаних вважають оптимальною дистанційну, пише Освіта.UA.

Тобто кількість прихильників змішаної та виключно дистанційної форм навчання збільшилась майже вдвічі.

Нагадаємо.