У Харкові проходить акція «16 днів проти насильства»

1500 мешканців Харкова доєдналися до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства».

У день старту кампанії, 25 листопада, в районі метро «Холодна Гора» було проведено захід «Деконструювання домашнього насильства на інтерактивних інсталяціях». Акція відбулася під гаслом: «Чуйність перемагає насильство». Аналогічні акції відбулися в  60 містах і громадах по всій Україні.

Окрім мозаїки було презентовано інтерактивну онлайн-гру. Її мета – розповісти про гендерно зумовлене насильство та представити факти про ставлення до нього мешканців 30 громад-учасників проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення (в рамках дослідження, яке проводилось з грудня 2021 року до лютого 2022 року, було опитано тисячі українців).

У департаменті зазначили, що одночасно із військовими злочинами російських військ продовжує існувати гендерно обумовлене насильство та жорстоке поводження з дітьми. Так, з початку року в Харкові до органів поліції надійшло 1083 звернення з приводу домашнього насильства. Органи правопорядку поставили на облік 789 домашніх кривдників, яких було притягнуто до відповідальності і з якими проводиться профілактична робота.

В умовах війни у Харкові продовжують працювати мобільні групи допомоги. Також у разі термінової допомоги можна звернутися на державну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству – 1547.

Довідково. Міжнародна акція «16 днів проти насильства» щорічно проводиться з 25 листопада по 10 грудня, починаючи з 1991 року. У ній беруть участь державні та громадські організації з більш ніж 100 країн світу. 25 листопада відзначається Міжнародний день проти насильства щодо жінок, а 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Дати початку та завершення кампанії створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини.

Нагадаємо.