Парніковий ефект Землі можна уповільнити

Через небезпеку, яку несе парніковий ефект для Землі, вчені Гарвардського університету запропонували провести експеримент з розпорошення спеціальних речовин для охолодження земної атмосфери.

Спершу експеримент проведуть в невеликих масштабах. У стратосферу підніметься керована повітряна куля, з якої розпиляють близько 100 грамів карбонату кальцію. Саме цю речовину вибрано для експерименту, тому, що частинки карбонату кальцію можуть перебувати у зваженому стані дуже довгий час. Після цього за допомогою лазера вчені визначать, наскільки добре ці частинки розсіюють сонячне світло. Отриману інформацію фахівці використовують для моделювання процесу і його масштабування на більш великі обсяги речовини, що розпорошується в атмосферу.

Звичайно, що така ідея вже набула критики і опонентів. Головний закид опонентів: «аерозольного охолодження» — тобто те, що подібним чином вчені намагаються впливати на симптоми глобального потепління замість його головної причини — викиду парникових газів в атмосферу.

Крім того, подібне рішення обійдеться дуже недешево: за оцінками екологів, реалізація подібного проекту обійдеться приблизно в 2-2,5 мільярда доларів на рік. Але вчені з Гарварда стверджують, що подібні заходи можуть відтермінувати кліматичну катастрофу і дати вченим час на пошук більш дієвого вирішення проблеми.