Науково-прикладний музей відкрили у Харківському НДІ судових експертиз

Науково-прикладний музей відкрили 3 липня у Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса.

Відкриття було приурочено до Дня судового експерта України, який відзначається 4 липня. У музеї зібрані експонати, що ілюструють роботу вчених НДІ.

Наприклад, один зі стендів присвячений історії з картиною, яка продавалася як робота учня художника Івана Айвазовського. Свого часу фахівці інституту довели, що це підробка, тому що підпис був зроблений пізніше передбачуваного віку полотна. Другий стенд описує історію підпису на листі Наполеона Бонапарта. Експерти НДІ попросили зразки почерку імператора Франції тоді ще у Ленінградському університеті та Сорбонні й довели, що підпис дійсно належить імператорові.

Також в музеї є сучасні експонати – макети вибухів на військовому арсеналі в Балаклії та резонансного ДТП на вул. Сумській, а також зразки роботи лабораторій, зокрема, досліджень дорогоцінних каменів, наркотичних речовин, медалей, ігрових автоматів тощо.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в урочистих заходах до Дня судового експерта у Харківському науково-дослідному інституті судових експертизі імені Бокаріуса.

«Ваша повсякденна діяльність вимагає широкого спектру знань, неухильного дотримання професійних стандартів, а також безумовної відповідальності, оскільки експертний висновок відіграє значну роль у судовій справі. Хай ваші високі моральні та фахові навички завжди будуть запорукою слідування букві Закону в професійні діяльності. Щиросердно бажаю вам постійного самовдосконалення та впевненості у собі, здоров’я й усього доброго», – звернувся до учасників урочистостей Сергій Чернов.

Голова обласної ради вручив Грамоти та Подяки.

Довідково. Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса бере початок з 1923 року, коли в Харкові було створено Кабінет науково-судової експертизи, який очолив вчений. За його ініціативою в 1925 році Кабінет був реорганізований в Інститут науково-судової експертизи, і Микола Бокаріус став його беззмінним керівником.

Сьогодні Інститут ім. Бокаріуса проводить близько 70 видів експертних досліджень, в тому числі унікальні, які виконуються тільки в цьому НДІ.

Нагадаємо.