Харківський альпініст підкорив надскладну вершину світу

На вершину К2, яка знаходиться у Пакистані, експедиція Валентина Сипавіна, який чотири рази підкорив Еверест, зійшла вранці 27 липня.

К2 – блакитна мрія кожного альпініста. Ця вершина менш відома, ніж Еверест, але підкорити її технічно набагато складніше через мінливу погоду і крутизну самої гори.

«Гори тут живі. Зараз спека. Постійно звідкись летить, гримить, сипле. Навіть в наметі вдень чуєш, як щось тече, дзюрчить, обсипається … А вночі льодовик під наметом тріскається … У льодоспаді та ж історія. Йдемо вгору – один рельєф, на наступний день вниз – абсолютно все інше», – поділився перед сходженням на саму вершину Валентин Сипавін.

Якщо на Еверест зійшли більше 10 тисяч чоловік, то К2 скорилася лише плюс-мінус чотирьом сотням ледолазів. У їхному числі і три українці.

Довідка. Альпініст Валентин Сипавін почав займатися альпінізмом у 2001-му. Підкорив Ельбрус, Казбек, Монблан, Маттерхорн, Кіліманджаро, Акконкагуа, Альпомайо, Мак-Кінлі та інші вершини. Також займається льодолазінням: бронзовий призер чемпіонату Європи, віце-чемпіон світу, призер етапів Кубка світу.

У 2020 році Сипавін встановив світовий рекорд: проплив на каяку на висоті 6 тис. 377 метрів. Це сталося в експедиції до найвищого вулкану планети – Охос дель Саладо (6893 м.), який розташований в пустелі Атакама на кордоні Чилі та Аргентини. Сипавін плив кратером цього вулкану.

Нагадаємо.