«Майбутнє лісу в твоїх руках»

На Харківщині триває всеукраїнська екологічна акція. До заходу долучаються школярі, які разом з лісниками садять сосни і дуби.

Мета акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» нагадати людям про дбайливе ставлення до природи. Харківські лісники разом зі школярами висадили майже гектар лісу в Ракетянском лісовому масиві.

ДП «Ізюмський лісгосп» запланував посадити цьогоріч 58,1 га лісових культур та доповнити 600,1 га лісових культур попередніх років. Також в рамках Акції будуть проведені заходи з благоустою та озелененню територій, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, облаштування братських могил, а також очищення від сміття берегів річок, водойм та джерел.
Школярі та лісники вже посадили майже п’ять тисяч дерев. Всього в цьому році в рамках акції в регіоні планують висадити близько 4,5 мільйонів сіянців.

Щорічно акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» проводиться під час весняних лісокультурних робіт з відтворення лісів на минулорічних зрубах.

Довідково. Відповідно до законодавства, надається два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для висаджування лісу або сприянню його природному поновленню.

Зазвичай, лісівники проводять відтворення лісу вже на наступний після рубки рік, а інколи, якщо є всі умови, і того ж року.

Екологічна акція розпочалась 21 березня і триватиме по 24 квітня. До участі запрошують долучитись місцеве населення, учнівську молодь, представників громадських організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо.