Останні новини

Громадянам нагадують про своєчасне оформлення субсидій

В Україні пільги на оплату ЖКГ монетизують з 1 жовтня. Харківських пільговиків просять підготуватися до монетизації пільг.

Монетизація буде відбуватися у два способи:

Перший спосіб. У безготівковій формі шляхом перерахування коштів на аккаунт пільговика в «Ощадбанку», який здійснюватиме переказ коштів на рахунки організацій, що надають послуги (без звернення пільговика). Зекономлені кошти за підсумками опалювального періоду будуть перераховані на особистий рахунок пільговика в «Ощадбанку».

Другий спосіб. У готівковій формі. Для цього пільговику необхідно звернутися із заявою до управління праці та соціального захисту населення адміністрацій районів, де вказати номер рахунку, відкритого в «Ощадбанку». В такому випадку виплата з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів здійснюватиметься з наступного місяця, в якому пільговик написав заяву.

Громадяни, які отримають кошти готівкою, повинні щомісяця сплачувати фактично спожиті житлово-комунальні послуги з урахуванням суми пільги.

Управління праці та соціального захисту населення щомісячно надсилає списки на підприємства-постачальники житлово-комунальних послуг про осіб пільгової категорії, які отримали або втратили право на пільги. Тому пільговикам необхідно інформувати управління у випадку зміни місця проживання або змін у складі сім’ї.

Для впровадження з 1 жовтня 2019 року монетизації пільг на житлово-комунальні послуги харків’яни-пільговики мають повідомити номер мобільного телефону для внесення його в облікову картку пільговика Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги.

Нагадаємо.