Викрито групу осіб у скоєнні крадіжок з вантажних вагонів

Зловмисники здійснювали злочинну діяльність протягом тривалого часу. Наразі затримано чотири члена злочинного угрупування – мешканці Дніпропетровської та Запорізької областей.

Усім затриманим обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб в умовах слідчого ізолятора міста Харкова.

Встановлено, що злочинці працювали за певною схемою. Спочатку відстежувалися вагони з вантажем, потім планувалися дії по викраденню, визначалася кількість людей, які братимуть участь у крадіжці, спосіб вивозу і транспортування викраденого майна та його збуту.

За допомогою телефону 33-річний організатор збирав співучасників злочину, налагодив схему збуту викраденого та виготовлення несправжніх документів на перевезення майна. Також через співучасників встановлював кількість товару, який можна вкрасти без наслідків при передачі вантажу замовнику на кінцевій станції. На шляху транспортування злочинці постійно моніторили пости поліції, оповіщали про них водіїв, щоб ті об’їжджали пости.

Правопорушники були затримані після скоєння чергової крадіжки деталей до рухомого складу вантажних вагонів з вантажного поїзду, де загальна сума матеріального збитку склала 76 500 грн.

Речові докази вилучені та направлені на експертне дослідження.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Нагадаємо.