На Харківщині у голосуванні візьмуть участь більше 2 млн виборців

В області працюють 14 окружних виборчих комісій, з яких 7 – на території Харкова, 7 – у районах та містах області.

За словами начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців Світлани Коломієць, до Держреєстру по Харківській області включено 2 млн 110 тисяч 139 осіб.

Заяву на тимчасову зміну місця голосування подали 20 276 осіб. Діяла спрощена система: зокрема, не потрібно було надавати документи, що вмотивовують заяву. Виборці зверталися до відділів ведення Держреєстру лише з паспортом громадянина України й оформлювали тимчасову зміну місця голосування.

Крім того, в Харківській області зареєстровано 31 803 особи, які не здатні самостійно пересуватися. Вони будуть голосувати вдома. Виборці, які тимчасово не здатні пересуватися, для того щоб змінити місце голосування, можуть до 20:00 19 липня передати до виборчих дільничних комісій заяву та довідку з медустанови.

Директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов наголосив, що пройшла серія нарад разом із керівниками правоохоронних структур, інших силових відомств, керівниками районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Усі силові структури вже перейшли на посилений режим несення служби.

Безпосередньо під час проведення виборів буде задіяно 9600 правоохоронців (Нацполіція, Нацгвадія, курсанти закладів вищої освіти системи МВС).

Створено 9 підрозділів вибухотехнічної служби, 5 піротехнічних підрозділів, 5 підрозділів радіохімічної та біологічної безпеки, буде задіяно 226 одиниць рятувальної техніки. На посиленому режимі знаходяться підрозділи харківського гарнізону.

Наразі у регіоні посилено контроль за перетином державного кордону. У ГУ Нацполіції, СБУ створені ситуаційні центри, які цілодобово несуть службу.

Нагадаємо.