Від сьогодні одноразові пластикові пакети стали платними

З 10 грудня в Україні набуває чинності закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», і починає діяти перший етап обмежень.

Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг заборонили безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Під заборону не потрапляють біорозкладні пакети, а також надтонкі пластикові пакети для первинної упаковки свіжої риби, м’яса і продуктів із них, а також сипучих продуктів і льоду.

До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції, попередили у міністерстві.

Альтернативною звичайному пластиковому пакету є біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців і не шкодить довкіллю, пояснили у міністерстві. Наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

Законом передбачені штрафи за безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів – від 1700 до 3400 гривень, а за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн. Ці штрафи сплачуватимуть підприємці, а найвищий штраф – від 17 тисяч до 34 тисяч – за продаж пакетів. Держспоживслужба буде перевіряти дотримання виконання закону.

Довідково. В магазинах і супермаркетах одноразові пластикові пакети коштують від 9 до 12 копійок.

Нагадаємо.