У Харкові затримали злочинців, які ошукували клієнтів банку

Місячний прибуток зловмисників складав понад 7 мільйонів гривень. Всього до діяльності «колцентрів» було залучено понад 100 осіб.

Встановлено, що у період з червня по грудень 2020 року зловмисники організували у Харкові три «колцентри». «Оператори» здійснювали телефонні дзвінки клієнтам банків та, видаючи себе за їх менеджерів, отримували персональні дані громадян, необхідні для доступу до їх карткових рахунків. У подальшому шахраї заволодівали наявними на карткових рахунках коштами потерпілих, здійснюючи їх перевод на підконтрольні членам групи рахунки.

Діяльність групи була організована за усіма правилами роботи справжніх колцентрів. З цією метою були підшукані відповідні офісні приміщення, придбана комп’ютерна техніка, засоби зв’язку, здійснювалася робота по підбору адміністраторів, операторів та спеціалістів з програмного забезпечення, їх навчанню. За роботою потенційних адміністраторів здійснювався постійний контроль, зокрема, за виконанням поставлених «планів» з ошукування громадян.

Правопорушники широко використовували клієнтську базу однієї з банківських установ.

Нагадаємо.