Останні новини

У Харкові нагадали, що несвоєчасне виявлення ВІЛ-інфекції несе складні наслідки

500 ВІЛ-інфікованих людей постійно отримують медичну допомогу у Харківському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом.

За словами фахівців, Харківська область відносно благополучна. Про ситуацію з ліками і підтримку ВІЛ-позитивних людей розповіли під час брифінгу.

За словами Катерини Задорожної, завідувачки поліклінічним відділенням Харківського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом: «Завдяки фінансуванню обласного бюджету, постачання Міністерства охорони здоров’я і також гуманітарної допомоги ми повністю забезпечені антиретровірусними препаратами. Це специфічне лікування, яке не виліковує від ВІЛ-інфекції, але зупиняє розмноження вірусу і допомагає людині відновити імунну систему до норми, тобто не можуть бути визначені рівня вірусу в крові».

У Центрі боротьби зі СНІДом запроваджена методика експрес-тестів – коли за 15 хвилин можна дізнатись про наявність ВІЛ-інфекції. У випадку позитивного результату людину ставлять на облік і вона отримує консультацію фахівців, а потім – протягом усього життя – антиретровірусну терапію.

Також у центрі забезпечують препаратами від супутніх захворювань та видають матусям з ВІЛ-позитивним статусом безкоштовні молочні суміші, оскільки, кажуть фахівці, ВІЛ-інфекція передається через грудне молоко. Найбільше наразі хворіють люди соціально активного віку – 29-40 років.

Лікарі застерігають, що людина після того, як раптом наступила на шприц або скло з рештками крові, чи мала незахищений статевий контакт, має певний час, щоб обстежитись і прийнявши відповідну терапію, уникнути зараження.

Взагалі, люди повинні пам’ятати, що у разі запізнього виявлення ВІЛ-інфекції, з’являються супутні захворювання, і це вже несе серйозні ризики для життя.

Довідково. Харківський обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом. Тут можна обстежитись на ВІЛ та супутні інфекції та потім, у випадку позитивного статусу отримувати лікування. Працює у центрі і низка профільних спеціалістів.   Усе – від діагностики до лікування – абсолютно безкоштовне.  Щодня до центру звертається у середньому 100 чоловік.

Нагадаємо.