На Харківщині відзначають День Перемоги

Святкові заходи з нагоди 74-ї річниці Великої Перемоги проходять у Харкові і Харківській області.

Урочисте покладання квітів протягом всього дня відбувається на Меморіалі Слави у Лісопарку.

До братніх поховань і монументу Батьківщини-Матері квіти шани поклали голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, депутати ради, Почесні громадяни Харківської області.

Центральною алеєю пройшли до Вічного вогню ветерани, представники обласної і міської влади, громадських організацій і партій, установ та закладів, духовенства і дипломатичних місій, учнівська і студентська молодь.

Після вокально-хореографічних композицій, виконаних Великим академічним Слобожанським ансамблем пісні й танцю і ансамблем танцю «Закаблуки», а також урочистого маршу військовослужбовців Харківського гарнізону, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у війні, чиї імена навіки вписані у безсмертя.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов:

«Памятаємо сьогодні. Пам’ятатимемо завжди, якою ціною далася Велика Перемога. За роки окупації на Харківщині знищено понад 280 тисяч мирних жителів, 23 тисячі стали військовополоненими, 160 тисяч людей насильно відправлені до Німеччини.

В області було стерто з лиця землі 60 тисяч будинків, зруйновано понад 1500 шкіл, 600 лікарень, евакуйовано 70 великих промислових підприємств. Уся територія Харківщини вкрита братськими могилами. Сьогодні їх нараховується 1730».

Нагадаємо.