Перший в Україні геопарк «Верхнє Придонцов’я» діятиме на території Харківщини

24 грудня Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області рішенням правління погодила свою співучасть у заснуванні неприбуткової організації громадської спілки «Геопарк Верхнє Придонцов’я».

На сьогодні рух створення геопарків набирає швидких обертів і охоплює не тільки країни Європи але й інших континентів.

Зокрема, з 2000 року у 23 країнах Європи функціонує 74 геопарки, а до глобальної мережі, що була створена у головному офісі ЮНЕСКО в Парижі з 2004 року входять 127 геопарків із 37 країн світу.

Основна мета мережі – підтримати її членів для досягнення сталого територіального розвитку геопарку, використовуючи геологічну спадщину цієї території, насамперед через розвиток геопарку».

Створення Геопарку планується в Ізюмському районі за участю Ізюмської та Оскільської об’єднаних громад із залученням науково-дослідного потенціалу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова. Каразінський університет, зокрема, має на території Ізюмщини науковий полігон.

Серед об’єктів майбутнього Геопарку – відслонення юрської і крейдової систем на горі Кременець у місті Ізюм, широко відомі в літературі як класичні відслонення, а гора Кременець входить до переліку найбільш важливих геологічних об’єктів України.

«Геопарк – це рівномірна територія з особливою геологічною цінністю, яка має геологічні ландшафти та місця національного й міжнародного значення. Місця в цьому районі також мають археологічне, екологічне, історичне чи культурне значення» – підкреслили науковці.

Ініціатива реалізується за підтримки голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

Нагадаємо.