Останні новини

Названо офіційну причину обвалу будівлі у Харкові

Причиною обвалення частини будівлі на проспекті Гагаріна, 20 стало грубе порушення містобудівного законодавства.

Про це розповів директор Департаменту міськради у справах інформації та зв’язків із громадськістю Юрій Сидоренко. За його словами, причиною обвалення стін стало грубе порушення містобудівного законодавства власником будівлі ТОВ «ХЗ «Оргтехніка».

Він повідомив, що керівником підприємства, незважаючи на наявність лише зареєстрованого ДАБК повідомлення на початок підготовчих робіт з реконструкції об’єкта нерухомості (установка огорожі, вирубування чагарників, підготовка будмайданчика) – незаконно вирито котлован та знесено сусідні будівлі.

Юрій Сидоренко уточнив, що при проведенні зазначених несанкціонованих робіт, що вимагають окремого дозволу, був зачеплений фундамент основної будови, що спричинило його усадку. І як наслідок – незабаром обвалення цілої секції.

Харківською міською радою розпочато перевірку виданих компанії документів. Вирішується питання щодо притягнення винних до відповідальності.

У свою чергу правоохоронці встановили, що будівля, в якій розміщувалися офісні приміщення, готувалася під знесення та не експлуатувалася.

Санкція статті передбачає до 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо.