Останні новини

Найближчим часом мають працювати на прийом хворих з COVID-19 дві залізничні лікарні

Питання організації й перепрофілювання роботи харківських лікарень під час пандемії обговорили на пресконференції в Будинку рад.

Найближчим часом мають працювати на прийом хворих дві залізничні лікарні, це дозволить організувати додаткові ліжка.

Керівники медичних закладів поінформували, що наразі вирішується питання залучення кадрів та площ університетської клініки ХНУ імені Каразіна, інституту терапії імені Любові Малої, придбання кисневих діжок, щоб відійти від балонної системи.

700 додаткових ліжок для хворих на коронавірус забезпечить відкриття двох залізничних лікарень, однак, вважають лікарі, потрібно розглядати фінансування цих медичних установ з боку НСЗУ.

Питання залучення до лікування хворих студентів старших курсів медичних вишів та лікарів-інтернів також вирішується, однак інтерни, зазначають лікарі, мають право працювати виключно в якості медичних сестер.

Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач, повідомив, що невдовзі до регіону надійдуть кошти у сумі 37 млн грн з державного фонду боротьби із COVID-19, відповідні постанови ухвалені на рівні КМУ та підтримані бюджетним комітетом Верховної ради України.

В обласній інфекційні лікарні сьогодні 107 кисневих точок, у Чорнобильській – близько 100, міська лікарня №25 має лише 20.

Громадян закликали дотримуватись маскового режиму і витримувати соціальну дистанцію.

Довідково. В Харківській області розгорнуто 3367 ліжок. 26% ліжок  під’єднані до кисневих магістралей. За останніми стандартами цей показник має дорівнювати 80%.

Нагадаємо.