На Харківщині розгорнуто майже 300 Пунктів Незламності

У Харкові та області, в містечках та селах Пункти Незламності відкрито в освітніх, адміністративних, медичних закладах та пожежних частинах чи наметах ДСНС.

Саме в цих спеціально обладнаних приміщеннях під час блекауту місцеві мешканці можуть обігрітися, зарядити гаджети і навіть отримати їжу та першу медичну допомогу.

Як повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов, загалом по Харківській області розгорнуто майже 300 таких пунктів. Наразі проводиться робота щодо створення нових Пунктів Незламності.

«Ці пункти працюють цілодобово і будь-яка людина у будь-яку годину доби може зайти та забезпечити всі необхідні базові потреби: випити чашку чаю, зарядити свій телефон, отримати доступ до зв’язку», – розповів Євген Іванов.

У найбільш постраждалому від ворожих обстрілів районі – на Північній Салтівці, за адресою: вул. Наталії Ужвій, 70, харківські рятувальники розгорнули намет, в якому й облаштували Пункт Незламності.

Стаціонарні Пункти Незламності в Харкові також відкрито в деяких школах. Зокрема, у Салтівському районі в закладах освіти розміщено 10 таких пунктів, у 5 з яких будуть готувати гарячі обіди. Наприклад, повністю обладнаний всім необхідним пункт, якій знаходиться в Харківській ЗОШ №98. Тут облаштовано зони для прийому їжі, є дитяча зона, кімната, де знаходяться ліжка. Також в школі є укриття і в разі небезпеки люди можуть спуститися в обладнане усім необхідним підвальне приміщення.

«Приміщення розраховане на 50-60 осіб, але ми будемо приймати всіх, кому необхідна допомога. Також на базі школі буде працювати пункт видачі гарячого харчування», – говорить директор освітнього закладу Андрій Меньшиков.

За даними першого заступника начальника Харківської районної військової адміністрації Володимира Усова, в районі вже працює 64 Пункти Незламності. Більше ніж 500 людей під час блекауту може прийняти пункт, який розміщений у Пісочинському закладі дошкільної освіти «Теремок».

Дізнатися, де розташований найближчий Пункт незламності можна по інтерактивній карті на сайті: nezlamnist.gov.ua.

Нагадаємо.