Останні новини

Харків’янам нагадують про небезпеку від петард та хлопавок

З наближенням новорічних свят зростає кількість дітей, які постраждали від петард, бенгальських вогнів та хлопавок.

Продаж будь-яких піротехнічних засобів особам, які не досягли повноліття, заборонено. Тим не менш небезпечні іграшки досить часто виявляються в руках дітлахів.

Минулого тижня нещасний випадок стався в школі села Мурафа Краснокутського району.

Третьокласнику вибухом петарди, яку він сам запалив, відірвало палець, – повідомили в ГУ Нацполіціі в Харківській області. Швидка доставила хлопчика в районну лікарню. Зараз стан дев’ятирічну дитину задовільний. Вибух стався до початку занять, коли в класі не було вчителів і однокласників. Відкрито кримінальне провадження за неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.

За словами начальника відділу зі зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Харківській області Ігоря Лупандіна, щороку в період новорічних свят в лікарні надходять діти, постраждалі від піротехніки. В основному підлітки 12-14 років.

Буває, що хлопчаки набивають кишені петардами і підривають їх на вулиці. Через тертя петарда в якийсь момент може спрацювати прямо в кишені або в руках у дитини. Діти отримують опіки тіла та обличчя, залишаються без очей, без пальців.

Особливу небезпеку становить «кустарна» піротехніка. За словами Ігоря Лупандіна, з цього тижня в Харкові стартують перевірки місць реалізації піротехнічних виробів. Проте постраждати можна і від якісної піротехніки, якщо не дотримуватись інструкцій з небезпечного використання.

Нагадаємо.