Чи потрібно вакцинуватися тим,  хто перехворів на  COVID-19?

Імунна відповідь розвивається як внаслідок перенесеної інфекції, так і внаслідок щеплення. Тому імунітет від COVID-19 набудуть як люди, які перехворіли на нього, так і ті, хто вакцинувався.

Імунітет не триває довічно. За даними Міністерства охорони здоров’я, в результаті вакцинації людина гарантовано отримує захист від тяжкого перебігу COVID-19.

Крім так званого природного імунітету, набутого внаслідок хвороби, та імунітету після вакцинації, існує ще третій варіант – гібридний. Його отримують люди, які перехворіли, а потім вакцинувалися, або навпаки, вакцинувалися, а потім захворіли.

У травні 2023 року в авторитетному медичному журналі The Lancet (https://bit.ly/4aDxFbe) було опубліковано масштабний метааналіз 26 досліджень, який показав, що:

  • У тих, хто перехворів на COVID-19, ефективність захисту проти госпіталізації або важкої хвороби через 12 місяців після хвороби становила 74%.
  • Для тих, хто і хворів, і вакцинувався, захист від госпіталізації або важкої хвороби становив 97% через 12 місяців після первинного курсу вакцинації та 95% через шість місяців після першого бустеру.

Це означає, що гібридний імунітет дає кращий захист від важкого перебігу хвороби та її наслідків, ніж імунітет у тих, хто тільки перехворів.

«Тож якщо ви хворіли на COVID-19, не втрачайте шанс отримати міцніший захист у разі повторного захворювання – зробіть первинний курс щеплень, а якщо вже маєте його – то отримайте бустерне щеплення. Вакцинуватися можна вже через 28 днів з моменту появи перших симптомів хвороби або позитивних результатів тесту на ковід», – йдеться у рекомендаціях МОЗ.

Джерело: Комунікаційний центр проєктів МОЗ та ЮНІСЕФ.

Нагадаємо.