В регіонах обговорюють перспективи в моделюванні спроможних районів

Голова Харківської обласної ради, Президент УАРОР Сергій Чернов розповів про необхідність вивчати в регіонах питання, які є першочерговими для реалізації другого етапу реформи децентралізації (в частині АТУ).

Ініціатива діє в рамках пілотного проекту в співпраці Украінської асоціації районних та обласних рад з Мінрегіоном за підтримки Ради Європи.

Президент УАРОР нагадує, що свої пропозиції треба надсилати до секретаріату УАРОР для узагальнення (uaror@ukr.net).

Днями на Одещині пройшов тематичний круглий стіл Української асоціації районних та обласних рад, у якому взяла участь районна влада, а також нацменшини зазначеного регіону.

На думку присутніх, сьогодні великою перешкодою у моделюванні спроможних районів є незакінчений процес об’єднання громад, що не дає чітко окреслити кордони. У свою чергу, деякі громади, що вже об’єдналися, є занадто дрібними.

Також Одещина вбачає проблему у невизначеності повноважень районної влади. Досі, за їхніми словами, незрозуміло чим займатиметься районна рада, а чим займатиметься райдержадмінстрація.

Присутні висловились з проханням до експертів УАРОР, щоб ті при формуванні центрів спроможних районів звертали увагу на історичну спадковість.

Нагадаємо.