Останні новини

Довірливі громадяни продовжують платити шахраям за порятунок родичів

70 тисяч гривень перерахували мешканці Харківщини телефонним шахраям «за порятунок своїх родичів від в’язниці».

За даними відділу комунікації ГУ НП України в Харківській області, 20 травня до правоохоронці Балаклійщини звернулася 54-річна жінка.

Як з’ясувалося, потерпілій зателефонував незнайомець та представився співробітником поліції. Чоловік повідомив, що її син затриманий за злочин, пов’язаний з незаконним обігом наркотиків. Аби не відкривати кримінальне провадження відносно правопорушника, невідомий попросив перевести на його банківську картку 40 тисяч гривень. Налякана жінка так і зробила. За декілька годин потерпіла зв’язалася із сином та зрозуміла, що її ошукали.

Аналогічний випадок стався із 43-річним жителем Балаклії. Шахрай подзвонив заявнику та повідомив, що його син скоїв тяжкий злочин і задля того, щоб він не потрапив до в’язниці,  необхідно заплатити. Потерпілий одразу спробував зателефонувати сину, але той був поза зоною досяжності. Після цього чоловік перерахував за порятунок родича 30 тисяч гривень.

За вказаними фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.

ГУ НП застерігає громадян бути обачними та не довіряти незнайомій людині! Перевіряйте сказане незнайомцями, особливо, коли вночі у вашій квартирі лунають підозрілі телефонні дзвінки або на порозі вашої оселі з’являються непрохані гості. В таких випадках варто обов’язково спробувати зателефонувати людині, яка потребує «допомоги» або до поліції, де начебто перебуває затриманий.

Нагадаємо.