190 тисяч людей оформили ID-картки на Харківщині

За даними Головного управління Державної міграційної служби, зважаючи на те, що скоро вибори харків’яни, які з якихось причин не мають паспортів, можуть встигнути отримати документи, що посвідчують особу.

За інформацією відомства, обв’язкової заміни сьогодні немає. Документ старого зразку функціонує так само, як і завжди. Замінити паспорт можна, в першу чергу – за бажанням. При досягненні 25-ти або 45-ти літнього віку, якщо у місячний термін не вклеїти фотографію. Також ID-картка видається у випадку втрати або зіпсування паспорта старого зразка.

У Державній міграційній службі області наголошують, що власники пластикових посвідчень особи зможуть безперешкодно проголосувати на виборах, так як і ті, хто мають звичайні паспорти.

Довідково. ID-картки оформлюють у два терміни: 10-ти денний та 20-ти денний. У першому випадку це коштує 366 гривень, у другому – 279. Для тих громадян, які вперше отримують паспорт, це стосується тих, хто досягли 14-ти річного віку, ID-карта видається безкоштовно. Перше оформлення пластикового документу, що посвідчує особу, відбувається виключно за місцем реєстрації, у решті випадків – у будь-якій точці України.

Фахівці зауважили, що наразі можна внести інформацію на отримані раніше ID-картки про місце реєстрації. Послуга  безкоштовна. Але слід пам’ятати, що робити це можна не більше 5 разів. Якщо більше – доведеться отримувати новий паспорт.

Нагадаємо.