В метрополітені схопили терориста

Співробітники Служби безпеки України запобігли терористичному акту в Харківському метрополітені.

За даними СБУ, оперативники встановили, що завербований громадянин намагався реалізувати теракт на одній зі станцій метро. Вибух повинен був призвести до численних жертв і дестабілізації ситуації в країні напередодні президентських виборів.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 15, ст. 258 Кримінального кодексу України, співробітники СБУ задокументували, що представниками спецслужб РФ передали виконавцю вибуховий пристрій потужністю шістсот грамів тротилу, який приводився у дію телефонним дзвінком. Вони також надали інструкції щодо проведення підготовчих заходів із вчинення теракту та виплатили п’ятнадцять тисяч доларів США за виконання злочину. Встановлено, що вже у Харкові зловмисник придбав цвяхи, шурупи, болти й гайки, якими планував начинити вибуховий пристрій для підсилення його вражаючої дії та збільшення кількості постраждалих.

Під час спецоперації українська спецслужба не допускала виникнення будь-якого ризику для життя і здоров’я громадян. В рамках досудового розслідування оперативники СБУ заздалегідь вилучили зі схованки підривника справжній вибуховий пристрій і замінили його на «муляж».

Співробітники СБУ затримали зловмисника згідно зі ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України після установки на станції метро «Індустріальна» вибухівки під час масового скупчення людей. Йому повідомлено про підозру у вчиненні терористичного акту.

Триває досудове слідство.

Нагадаємо.