В Україні знову готуються до виборів

У кандидатів, які боротимуться за депутатські мандати в мажоритарних округах, залишилося трохи більше двох тижнів для подачі пакета документів в ЦВК – до 20 червня.

На дострокових виборах до Верховної Ради українці виберуть майже дві сотні народних депутатів, які представлятимуть їх округ в парламенті.

Також, 225 осіб пройдуть за партійними списками. Великі міста такі, як Київ, Одеса, Дніпро і Харків делегують в Раду від чотирьох до тринадцяти мажоритарників.

Ці вибори пройдуть за змішаною виборчою системою, введеною в 2012 році. Згідно з чинним законодавством, 225 парламентаріїв обираються за списками політичних партій і ще 225 – в мажоритарних округах.

Але в силу того, що в включеному Криму та окупованих районах Донецької і Луганської областей вибори провести неможливо, українці зможуть вибрати тільки 199 мажоритарників.

Великі міста як Київ, Одеса, Дніпро і Харків розділені на кілька виборчих округів. Тому жителі цих міст делегують до парламенту по кілька депутатів: чотири від Одеси, п’ять від Дніпра, сім від Харкова і тринадцять в Києві.

До 25 червня ЦВК має зареєструвати усіх кандидатів.

Проведення дострокових виборів до Верховної Ради призначено на 21 липня.

Нагадаємо.