Останні новини

Європейські спостерігачі перевіряють готовність Харкова до парламентських виборів

Члени Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) знаходяться в Харкові з 25 червня.

За цей час встигли зустрітися з представниками Нацполіціі, державного реєстру, окружних виборчих комісій, місцевими органами влади, а також членами партій.

Нагадаємо, це вже другий візит членів Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами до Харкова. Так, навесні представники ENEMO спостерігали за проведенням першого туру президентських виборів.

За даними Національної поліції, з початку передвиборчої кампанії зареєструвано 355 повідомлень щодо порушень виборчого процесу.

Крім того, ще 24 повідомлення про порушення виборчого законодавства України задокументовано за минулу добу.

Відповідні заяви надійшли до Новобаварського, Московського, Шевченківського, Краснокутського, Валківського, Балаклійського, Барвінківського, Богодухівського, Коломацького, Дергачівського, Великобурлуцького, Дворічанського, Близнюківського та Харківського відділів поліції.

Довідково. Слідчими відкрито 41 кримінальне провадження. З них 9 – за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 – за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму), 11- за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), 19 – за ст. 296 (хуліганство), 1- за ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, працівниками поліції складено 10 адміністративних протоколів.

Нагадаємо.