Останні новини

В Україні здійснено майже 400 земельних угод

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на сьогодні в Україні здійснено 381 транзакція пов’язана із землею.

За 8 днів з початку ринку землі 3074 нотаріуси подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру, із них 2956 погоджено, 44 перебувають в черзі на розгляд, 481 відмовлено, пише agronews.ua.

В Харківській області здійснено 22 правочини на території 75,9 га.

На формування ціни кожної окремої земельної ділянки впливає її нормативна грошова оцінка, площа, мізцерозташування, середня врожайність, орендна плата.

Наразі для визначення економічно зваженої вартості сільськогосподарських земель потрібно врахувати поточну орендну плату за землю (як дохід від розміщених інвестицій) та ставку по довгостроковим кредитам в іноземній валюті (як критерій оцінки використання грошових коштів).

В 2020 році орендна плата за землю становила в середньому 3425 грн за 1 гектар по Україні, а ставка по довгостроковим кредитам в іноземній валюті – 6,7%. Таким чином, економічно обгрунтована середня вартість землі в Україні становить 51,2 тис. грн за гектар.

В кожній окремій області ціна на землю буде нерівномірною. В деяких областях вона буде коливатись в 2 – 2,5 рази.

Нагадаємо.