Уряд схвалив законопроекти з пакету децентралізації

Два проекти законів з пакету децентралізації схвалив Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 3 листопада.

  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою»;
  • «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою».

Чітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів – одне із завдань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, проекти законів розроблені в межах Конституції України. Він акцентував увагу на визначенні законопроектами однакових повноважень для сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів відповідно до повноважень, якими були наділені органи місцевого самоврядування міст обласного значення та об’єднані територіальні громади.

Зміни вилучать із законодавства терміни і поняття, які втратили свою актуальність, зокрема: «місто обласного значення», «місто районного значення», «об’єднана територіальна громада».

«Всі територіальні громади, без різниці, сільські вони чи міські, великі чи малі, отримують однакові повноваження і однакові можливості в плануванні свого розвитку. Розмежовуються і повноваження обласних та районних рад з урахуванням змін до Бюджетного кодексу. Усуваємо дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів. Законопроектами вилучаються повноваження районних, обласних рад, які передано громадам», – пояснив В’ячеслав Негода.

Він також додав, що з часом, після прийняття змін до Конституції України, яка закріпить нову систему територіального устрою та організацію місцевої влади, будуть прийняті нові редакції законів про місцеве самоврядування (муніципальний кодекс) та пакет інших законодавчих актів.

Нагадаємо.