В Україні, за результатами досліджень Фонду ім.Фрідріха Еберта, забруднення водойм та дефіцит питної води-51%, зростання кількості побутових відходів-45,9%, забруднення атмосферного повітря-38.1%.
В палаті Регіонів Конгресу Ради Європи у Страсбурзі обговорювали питання регіональних стратегій навколишнього середовища, виклики. Від Харківщини у заході взяв участь депутат обласної ради Сергій Чернов.
Найбільш руйнівний вплив в усіх напрямках принесла війна!
- На сьогодні не існує жодної єдиної світової чи української визначеної методології розрахунку впливу на навколишнє середовище у воєнний та післявоєнні періоди. Адже жодна війна на одній території не має кордонів впливу на глобальну екосистему.
- Знищена металургійна та хімічна промисловість, замінована, ущільнена, заражена земля (важкі метали, зокрема кадмію перевищують норми в 5 разів, цинку -3,5 раза, молібдену-2 рази).
- Водойми, ліси, заповідники тощо потребують моніторингу, аналізу, відновленню.
- Україна поділяє цілі ЄС у кліматичній політиці. Однією з перших ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, долучилась до ЄЗК.
- За оцінкою експертів, орієнтовна сума інвестицій для виконання Україною завдання зеленого переходу понад 100 млрд. ЄВРО на десять років.
- Необхідно створити прозорий кліматичний ринок, котрий сприятиме залученню інвестицій.
- Всі визначені цілі повинні знайти відображення під час перегляду, з урахуванням наслідків війни, стратегій на регіональному, субрегіональному та муніципальному рівнях.
«Головне – потрібна координація на крос-секторальному рівні, щоб створити стимули, які б задали руху, відповідно до трансформації економіки України в економіку ЄС», – прокоментував Сергій Чернов.
Нагадаємо.