На базі обласної клінічної лікарні відбулася зустріч медичних працівників та керівників Харківщини з представниками Міністерства охорони здоров’я України.
Обговорювали головні засади нормативної бази, проблемні питання реформування первинного рівня медичної допомоги та спеціалізованої медичної допомоги.
Під час зустрічі представник МОЗ, керівник експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я Тетяна Орабіна підкреслила, що Харківщина посідає провідні позиції у рейтингу реформи. Так, за даними офіційного сайту Національної електронної системи охорони здоров’я e-Health по Харківській області зареєстровано 1 617 775 декларацій між лікарем і пацієнтом. А це друге рейтингове місце.
Також, керівник експертної групи розповіла, що з наступного року з’являться нові електронні інструменти для лікарів: електронна медична карта з січня 2019 року та е-лікарняний з липня наступного року.
Для того, щоб ці інструменти запрацювали на місцях, комунальний заклад охорони здоров’я повинен відповідати наступним критеріям:
– Завершити реєстрацію ЗОЗ в організаційно-правовій формі комунального підприємства;
– Ліцензія та статут ЗОЗ мають передбачати право надавати відповідні види вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;
– Наявність комп’ютеризованих робочих місць всіх лікарів-спеціалістів з підключенням до електронної системи охорони здоров’я (через електронну медичну інформаційну систему).
Серед учасників діалогу – голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Очільник області підкреслив, що регіональна влада ставить перед собою зрозумілі завдання, зокрема: «Поліпшивши матеріально-технічну базу галузі, умови роботи медичних працівників, в сукупності можна досягнути нової якості надання послуг пацієнтам».
6 грудня на пленарному засіданні обласної ради депутати розглянуть понад вісімдесяти питань. Зокрема програму «Здоров’я Слобожанщини», у якій планується збільшити фінансування, порівняно з 2017-2018 роками утричі – з двох до шести мільярдів гривень.
З 1 липня має запрацювати програма «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря проводитимуться додаткові аналізи та інструментальна діагностика. Для регіонів України це додаткових 2 мільярди гривень.