Голова обласної ради Сергій Чернов відкрив на Харківщині Європейський тиждень сталої енергії, в рамках якого відбудеться низка заходів, спрямованих на популяризацію свідомого ставлення та раціонального використання енергоресурсів.
Вебінар «Чиста енергія для спільного майбутнього» – перший захід тижня.
Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, вітаючи учасників в режимі онлайн, підкреслив, що Харківська обласна рада – єдина обласна рада в Україні – координатор Ініціативи ЄС «Угода мерів – Схід».
«З 2014 року ми згуртовуємо територіальні громади регіону навколо ідеї раціонального використання та збереження енергоресурсів. Участь громад в Європейському тижні сталої енергії дозволяє обмінюватись успішними практиками використання відновлювальних джерел енергії, застосування інноваційних технологій для отримання чистої та безпечної енергії.
В середньому кожен українець споживає втричі більше енергії, ніж громадянин ЄС. Експерти прогнозують, що запровадження енергоощадних технологій може скоротити енергоспоживання на 40%. І як регіональний координатор Угоди, Харківська обласна рада отримала унікальний досвід, який безумовно буде цікавим та корисним нашим партнерам.
Спільними зусиллями ми робимо нашу Слобожанщину енергонезалежною та успішною, долучаючись до європейського руху за енергоефективність», – підкреслив Сергій Чернов.
В ході вебінару презентовано Енерго-інноваційний хаб Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова, який стане не лише платформою для навчання та просвітницьких заходів у сфері енергоефективності, а й проводитиме енергетичну сертифікацію будівель та інженерних систем, експертизу енергоефективних проєктів та грантових заявок. Крім цього, хаб стане центром комунікації роботодавців та потенційних працівників.
Долучилися до цьогорічного Європейського тижня сталої енергії міста-підписанти Ініціативи ЄС «Угода мерів – Схід»: Чугуїв, Ізюм, Куп’янськ, Первомайський та Мерефа. Усього відбудеться майже 40 заходів: презентації інноваційних рішень в сфері енергоефективності, тематичні флеш-моби у територіальних громадах, просвітницькі заході для молоді.
Довідково. Ініціатива Європейського Союзу «Угода Мерів» охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел. Керуючись цим зобов’язанням, підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 30% до 2030 року.
До провідної ініціативи ЄС «Угода мерів – Схід» вже приєдналися 18 міст Харківської області.
Нагадаємо.