Сьогодні 76 річниця визволення Харківської області від німецько-фашистських загарбників

З 254-ю річницею Харківської області та 76-ю річницею визволення краю від німецько-фашистських загарбників привітав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Саме сьогодні з гордістю згадуємо історію Слобідського краю, пишаємось нашими сучасниками й мріємо про неодмінно щасливе майбутнє.

До важливих подій минулого звертаємося для того, щоб осмислити їх роль у вітчизняній історії, осягнути безперервність суспільного розвитку, віддати шану минулим поколінням.

Майже вісім десятиріч тому над Харківською областю, —  руїнами, згарищами і полум’ям ще не стихлих боїв, — небо стало мирним. Той вересневий день 1943-го не тільки навічно вкарбований в історію України, — він став знаковою віхою в літопису всієї Другої світової війни, додав віри та впевненості у перемозі над нацизмом у Європі і світі.

Харків в роки окупації

Сьогодні Харківщина – могутній край, який вражає людським потенціалом, ресурсами й колосальними здобутками в усіх сферах життя. Віки господарського досвiду, працелюбнiсть i талант її людей, створена кiлькома поколiннями сучасна промислова i сiльськогосподарська база упевнюють у тому, що область досягне у своєму економiчному i соцiальному розвитку нових вершин.

Бажаю вам, дорогі мешканці області, завжди вірити у себе та свою родину, в гарне майбутнє нашого краю та держави!»

Довідково. День Харківської області відзначається 19 вересня. Саме цього дня в 1943 році Харківська область була повністю звільнена від нацистських загарбників. Днем народження регіону прийнято вважати дату 28 липня 1765 року, коли була створена Слобідсько-Українська губернія з центром у Харкові.

Нагадаємо.