Сьогодні відзначають День визволення Харкова

На Меморіалі Слави відбулося урочисте покладання квітів до Вічного вогню, присвячене сімдесят шостій річниці визволення Харкова від нацистських загарбників.

76 років тому 23 серпня 1943 року о 4.30 ранку частини радянської армії вийшли з боями на площу Дзержинського (нині площа Свободи), звільнивши Харків від фашистських окупантів

За 23 місяці окупації місто-красень було перетворене на руїни.

Загальні втрати народного господарства Харківщини склали понад 33,5 млрд крб. Гітлерівці розрушили і спалили всі основні споруди міста, залізничний вокзал, із 33 вищих навчальних закладів були знищені 28. А в університетській бібліотеці по вул. Університетській фашисти влаштували… конюшню.

На Харківщині до війни проживало понад 2755 тис. чол., у самому Харкові залишлося 150 тис. жителів. 50 тис. харків’ян були відправлені на примусові роботи до Німеччини. Фашистські кати розстріляли, повісили, замучили понад 60 тис. харків’ян, близько 15 тис. загинуло від голоду.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов написав на своїй сторінці в Фейсбук:

«Після звільнення Харківщини минуло 76 років, але щодня ми чуємо, що рятувальники служби надзвичайних ситуацій знову знайшли та знешкодили застарілі боєприпаси часів війни. Щодня! Через 76 років!

Інколи знаходять непоодинокі бомби та міни, що не розірвалися відразу, а цілі арсенали. Частіше це ліси та поля, а трапляється і поблиз житлових будинків та шкіл.

В такий період особливо гостро замислюєшся над цінністю миру. І над тим, як важливо його зуміти вберегти.

Я вітаю всіх земляків із відзначеннями важливих дат в історії кожного району – Днем визволення. Бажаю якнайшвидшого установлення миру на Донбасі, благополуччя всім вам ,нашій рідній Харківшині та всій Україні».

Нагадаємо.