Звернення до Голови ВРУ та Прем’єр-міністра з проханням сприяти, щоб ПДФО з військових залишилось у місцевих бюджетах, підтримало Правління УАРОР.
«Як було аргументовано, такий податок в багатьох обласних радах складає третину надходжень у загальних фондах бюджетів. У воєнний час, коли є додаткові потреби, зокрема ВПО, це дозволяє покрити багато видатків.
Водночас УАРОР пропонує альтернативне вирішення питання: «…якщо ПДФО з військових все ж вилучатиметься до Держбюджету, пропонуємо з метою недопущення розбалансування місцевих бюджетів областей, мінімальної забезпеченості їх у спроможності вирішувати питання, що виникають внаслідок збройної агресії російської федерації проти нашої країни, розглянути можливість залишити у 2024 році зарахування до бюджетів ТЕРІТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД податку на доходи фізичних осіб.
Мається на увазі без урахування податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового та начальницького складу в розмірі 64%, а також збільшити зарахування вказаного податку до обласного бюджету з 15% до 18%.
УАРОР зазначає, що за інших умов є виправдане побоювання, що у наступному році значна частина місцевих бюджетів буде неспроможна в повному обсязі забезпечити потребу в коштах на виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг, енергоносіїв та інші захищені статті видатків.
Зазначимо, що пропозиції УАРОР до Законопроєкту про Держбюджет на 2024 рік були направлені 31 серпня як на Мінфін, так і профільні комітети Верховної Ради України. Аналогічна позиція була й озвучена на бюджетних консультаціях Мінфіну. Сподіваємось на порозуміння», – повідомив Сергій Чернов.
Нагадаємо.