Останні новини

Сергій Чернов: Не має бути принципових питань в організації перших сесійних засідань в новообраних місцевих радах

До Асоціації міст України, Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, до обласної ради надходять запитання, щодо організації першого сесійного засідання.

З питань навчання для представників новообраних місцевих рад відбулася робоча нарада за участі фахівців Харківської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, Харківського регіонального відділення Асоціації міст України.

На виконання доручення голови обласної ради Сергія Чернова має бути вироблений алгоритм практичної й методичної допомоги з конкретних питань, які турбують депутатів та керівників рад, обраних на місцевих виборах 25 жовтня поточного року.

Робота з громадами передбачає низку зустрічей, що проводитимуться кущовим методом. Передбачається виїзд на місця, проведення занять не лише з теоретичного роз’яснення законодавства, а й формат «питання – відповідь».

Будуть проведені кущові практичні семінари з урахуванням нового адміністративно-територіального поділу регіону та створення відповідної розділу на сайті Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, в якому будуть акумульовані питання й відповіді експертів-практиків передусім.

В Харківській області утворено у добровільному порядку 24 ОТГ, 32 громади сформовані відповідно постанові КМУ.

Учасники наради визначились з переліком першочергових питань, які мають бути винесені на розгляд практичних семінарів. У першу чергу будуть підготовлені рекомендації щодо переліку необхідних документів для організації проведення першої сесії.

Щодо організацій перших сесій своє бачення висловив голова облради Сергій Чернов:

«Не має бути принципових проблемних питань в організації перших сесійних засідань сформованих об’єднаних територіальних громад та районних рад в укрупнених районах. Ці процедури визначені у законі «Про місцеве самоврядування в Україні». Так, безумовно, існують питання щодо організації подальшої роботи райрад, до яких увійдуть об’єднані територіальні громади. Тобто не існує ніяких організаційних перешкод для того, щоб розпочати роботу у нових районних радах. Разом з тим є проблемні аспекти їх ефективної роботи у подальшому, зважаючи на децентралізацію на базовому та субрегіональному рівні, особливо із чітким розмежуванням повноважень, яке має бути закріплено законодавчо».

Нагадаємо.