На Харківщині найбільша кількість нових випадків коронавірусу по Україні

Харківська область може опинитися в червоній зоні карантину за рівнем поширення коронавірусу.

Відповідне припущення висловив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, відповідаючи на питання, які області в Україні за рівнем поширення коронавірусу можуть опинитися в червоній зоні.

«Харківська і Хмельницька, але там МОЗ веде достатньо активну роботу з місцевими підрозділами охорони здоров’я і обласною адміністрацією зокрема. Будемо бачити, не хочу робити якихось прогнозів, аналізую загальнодоступні цифри, дивлюся по відсотку госпіталізацій, по відсотку ліжок з киснем, по кількості виявлених хворих на COVID-19. Думаю, що цим двом областям варто звернути увагу на свої показники», – сказано у повідомленні.

При цьому він зазначив, що питання загальнонаціональних обмежувальних заходів зараз не обговорюється.

«Виникає питання дотримання карантинних вимог, адже фактично всі заходи, які були в червоних зонах місцевими органами влади чи загальнодержавними запроваджені, вони потребують відповідної реакції з боку як правоохоронців, так і Держспоживслужби», – додав міністр.

Епідпоріг захворюваності на ГРВІ, в тому числі коронавірус, на Харківщині перевищений на 15,1%. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування 4 квітня склав 20% при встановленому МОЗ ≤20%.

Також в області перевищений допустимий рівень госпіталізацій – при встановленому менше 60 на 100 тис. населення на Харківщині 4 квітня він сягав 74,1.

Охоплено тестуванням 4 квітня було 1472 особи на 100 тис. населення. Динаміка госпіталізацій сягає 4,6%, завантажені 53,2% ліжок з киснем.

Довідково. Найбільше нових випадків за минулу добу зареєстрували у Харківській (1 155), Львівській (1 121), Дніпропетровській (1 003), Одеській (660), Київській (619) областях. Серед нових хворих – 431 дитина та 152 медпрацівники.

Нагадаємо.