У Харківській області до провідної ініціативи ЄС Проєкту «Угода мерів – Схід» приєдналися 32 територіальні громади.
ОТГ взяли на себе зобов’язання зменшити викиди СО2 до 2030 року на 30% шляхом запровадження енергоефективних заходів, поширення використання поновлюваних джерел енергії та підтримку глобального руху в боротьбі зі змінами клімату.
Харківська обласна рада долучилась до проєкту, підписавши Угоду як територіальний координатор у 2014 році за підтримки голови Харківської обласної ради VII скликання Сергія Чернова.
«Раніше, в напрямку енергоефективності робота не мала системного характеру. А «Угода мерів» примушує громади робити це комплексно. Не по окремих об’єктах, а за науковим підходом. З початку треба зробити дослідження будівель і споруд. А потім приймається рішення профільним спеціалістом – енергоменеджером», – прокоментував депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов.
Одним із завдань Проєкту є формування в громадах та серед населення нового способу мислення, націленого на збереження ресурсів, енергії, довкілля та захисту клімату.
З часом виявилось, що в громадах немає профільних фахівців, які б займались питаннями енергоефективності. За ініціативою голови Харківської обласної ради VII скликання Сергія Чернова, Харківський університет міського господарства ім. Бекетова розробив спеціальний курс з енергетичного менеджементу.
«Цей проєкт відкриває широкі можливості для залучення додаткових коштів, які дозволяють вирішувати конкретні питання з енергомодернізації. Я рекомендую долучитися до Європейської ініціативи тим ОТГ, які ще цього не зробили!», – розповів депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов.
Довідково. Угода Мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Керуючись цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.
Нагадаємо.