Правоохоронці Харківщини повідомили про готовність до нового політичного сезону

Незабаром стартує передвиборча кампанія позачергових парламентських виборів, призначених на 21 липня.

Правоохоронці поінформували про підготовку силових структур до виборів та розповіли про правопорушення,  які можуть статися під час агітації і в день виборів.

На сьогодні всі представники правоохоронних органів у співпраці один з одним визначаються з планом дій на найближчий час. У поліції певні, що досвід проведення президентських виборів показав, що в Україні виборчий процес пройшов демократично.

За словами радника Міністра внутрішніх справ України Івана Варченка: «Ми звертаємо увагу до штабів – заборонено підкуп, це відповідальність для тих, хто бере і дає гроші, не має оплачуватися агітація, не мають право кандидати оплачувати додатково роботи членів комісій».

Поліція обіцяє стежити за спробами порушення закону щодо виборчого процесу. Також, наголошували на забороні у використанні адмінресурсу під час виборчого процесу органами державної влади та органами місцевого самоврядування. До того ж, посадовці не можуть вести агітацію за того чи іншого кандидата. Але основне порушення, що зустрічається під час виборів, – це порушення таємниці голосування. Найчастіше це фотографування бюлетеня.

На президентських виборах таких порушень були сотні. У тому числі, і діючий Президент України сплатив адміністративний штраф про порушення таємниці голосування – закон для всіх один, тому поліція звертає увагу на дрібниці.

Інші порушення стосуються розповсюдження агітаційного матеріалу без підписів приналежності до офіційного джерела інформації.

Валерій Сокуренко, начальник ГУ НП в Харківській області: «На теперішню хвилину надійшло 10 заяв про виявлення порушень агітації, це розміщення агітаційних матеріалів.  Всяя інформація внесена, перевіряється. Плануємо залучити 7000 тисяч поліції. Додатково».

Наразі йде активна робота щодо запобігання правопорушень стосовно хибних замінювань. На Харківщині майже щодня є такі повідомлення.

Нагадаємо.