Повернення імені Жукова Харківському проспекту розгляне сесія

Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула петицію «Поверніть харків’янам історію!» з проханням повернути назву «проспект Маршала Жукова».

За підсумками засідання члени комісії рекомендували винести ініціативу городян на розгляд сесії Харківської міської ради та підготувати пропозицію щодо увічнення пам’яті Петра Григоренка у назві вулиці на наступне засідання топонімічної комісії.

Прес-службою підкреслено, що Харківська міська рада керуватиметься Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років». У документі йдеться про те, що держава і громадяни зобов’язані  шанобливу ставитися до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму. Пам’ятниками Другої світової війни визнаються, у тому числі, споруди, композиції та об’єкти, що увічнюють пам’ять про події тих років, її учасників і жертв.

Свою думку висловив і відомий Харківський історик Сергій Куделко. Зокрема на засіданні він сказав, що маршал бував у Харкові до, під час і після Другої світової війни.

«День міста Харкова відзначається як завершення Курсько-Бєлгородської наступальної операції, у розробці якої брав участь Георгій Жуков, тому повернення проспекту його колишнього імені напередодні 75-ї річниці визволення України — правильне рішення».

Український інститут національної пам’яті у свою чергу застерігає владу Харкова від перейменування, адже це суперечитиме вимогам іншого закону — частини 6 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». В УІНП заявили, що в разі прийняття відповідного рішення, звернуться до Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо.