Останні новини

Набули чинності зміни до Закону «Про місцеве самоврядування»

14 травня набувають чинності зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», метою яких визначено введення правових механізмів, необхідних для результативного завершення реформи.

Закон надає Уряду виключні повноваження визначати адмінцентри та встановлювати межі територіальних громад, що містить загрозу процесу децентралізації, вважає президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Цілком зрозумілою є необхідність вживати рішучі дії із продовження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, створити ефективні інструменти для результативного завершення цих важливих перетворень. Саме на це вказали автори законопроекту, обґрунтовуючи необхідність його прийняття.

Але нововведення, зафіксовані змінами до закону «Про місцеве самоврядування в Україні», викликають обурення усієї спільноти місцевого самоврядування, оскільки Кабінет Міністрів отримав виключні  повноваження визначати адміністративні центри та затверджувати межі територіальних громад без узгодження з органами місцевого самоврядування або з місцевою виконавчою владою.

За інформацією народних депутатів, затверджені на засіданні Уряду перспективні плани не відповідали тим, що були підготовлені обласними державними адміністраціями. Досі не оприлюднено Перспективний план Харківської області. Очевидно у столиці очікували, коли наберуть чинності нові зміни до Закону «Про місцеве самоврядування», що дозволить повністю ігнорувати усю процедуру ухвалення перспективних планів. Адже цей закон не передбачає жодних погоджень ані з президентською вертикаллю, представленою обласними державними адміністраціями, ані з органами місцевого самоврядування.

Таким чином, ігноруються демократичні засади національного державотворення та закладається загроза згортання процесу децентралізації влади в Україні», – сказав Сергій Чернов.

Він також нагадав, що у своєму зверненні до Голови держави Українська асоціація районних та обласних рад вказала на невідповідність нового закону Європейській хартії місцевого самоврядування та Конституції України, а також створює правову колізію з нормами закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

«Отже, на нашу думку, прийняті зміни до базового закону, що регулює діяльність місцевих рад та їх виконавчих органів, не відповідає цілям та принципам реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

 Сподіваємося, що в майбутньому столична влада буде уважніше дослухатися до голосу місцевого самоврядування в ході реалізації реформи, яка безпосередньо стосується цієї сфери державного управління. І, до речі, більш активно взаємодіяти з асоціаціями органів місцевого самоврядування, як цього вимагають норми Закону «Про асоціації органів місцевого самоврядування», – зазначив Сергій Чернов.

Нагадаємо.