Стратегію розвитку на 2021-2027 роки обговорили у Харківській обласній раді під час онлайн-наради з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
В ході засідання голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підкреслив: «До порядку денного наступної сесії Харківської обласної ради, пленарне засідання якої відбудеться 28 лютого, внесене питання про розроблення Стратегії розвитку Харківської області на період 2021-2027 рр. та відповідного Плану заходів на 2021-2023 рр. Розпочалась підготовча робота по створенню робочої групи з підготовки Стратегії».
На переконання очільника облради, щоб підготувати якісний стратегічний документ щодо регіонального розвитку, необхідно залучення не тільки якомога широкого кола висококваліфікованих фахівців, але і «кожний учасник процесу має взяти на себе відповідальність за кінцевий документ та безпосередньо долучатися до реалізації Стратегії».
Проекти, на які виділяються кошти, не спрямовані саме на розвиток, створення нових підприємств і робочих місць: «Я б запропонував Міністерству розробити запобіжні положення, як практикують у структурах ЄС. Якщо проект не відповідає методиці, не кореспондується із стратегічним напрямками регіонального розвитку, то не отримує кошти. Таким чином, створити стимул готувати проекти розвитку, в контексті стратегічних напрямків для регіону», – зауважив Сергій Чернов.
Якість проектів має постійно зростати, але для цього повинна бути їх конкуренція в рамках того чи іншого завдання, вважає очільник облради.
«У нас унікальна можливість зараз затвердити стратегії на 7 років. Період достатньо великий і ми приходимо до середньострокового-дострокового планування, прийняття відповідних бюджетів і тому втратити цей час безумовно не можна». Сергій Чернов.
Кількість коштів, які виділяються державою з кожним роком все більше, але субвенції з державного бюджету мають також відповідати напрямкам і цілям, закладеним у стратегії державного розвитку та відповідних регіональних стратегіях. Також, на створення робочих місць, залучення інвестицій та підвищення конкурентоспроможності кожного регіону.
Нагадаємо.